Meclis Cafe
Ağustos 02, 2014, 12:29:16 am *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google Gruplar İnternet Kafeciler grubuna abone ol
E-posta:
Eski Mesajları Oku
Duyurular: Türkiye'nin İnternet Kafecilere Özel En İddialı Tartışma ve Bilgi Paylaşım Platformu... Yeni, üye alımımız açılmıştır. Hayırlı olsun...

Ana Sayfa   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: oyuncak kepçe makinası ve sigara makinası  (Okunma Sayısı 8345 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bebeto024
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Şubat 19, 2007, 01:13:55 pm »

arkadaşlar bazı internet cafelerde oyuncak kepçe makinası ile sigara makinası olduğunu gördüm . bu makinaların olduğu sokak veya kave kalmadı zaten her büfede her kavede sigara makinası olduğunu görüyoruz işlek caddelerde ise oyuncak makinasının olduğunu görüyoruz oyuncak makinası bir nebze doğru olabilirde sizce bir internet cafede sigara makinası nın olması ne kadar doğru ? sigara makinasıyla oyuncak kepçe makinasının jetonu 50 ykr insanlar bu makinalardan gelen parayla masraflarını çıkarmaya çalışıyor unutmadan bu makinalar kavehanelerde var fakat hiç bir şey denmiyor yani yasak değil yorumlarınızı buna göre yaparsanız sevinirim .bu makinaların olduğu kafede 18 yaşından küçüklerin sigara makinasına jeton atması yasak ...
Meclis Cafe
« : Şubat 19, 2007, 01:13:55 pm »

stream
Öğretmen
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2007, 01:19:36 pm »

Yasak olmayabilir belki, ancak ne kadar doğru olur.Sigara içilmeyen bir mekanda sigara lotaryası bana pek uygun gelmedi..
unikorn
Uzman

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2007, 02:34:46 pm »

Yasak olmayabilir belki, ancak ne kadar doğru olur.Sigara içilmeyen bir mekanda sigara lotaryası bana pek uygun gelmedi..

evet bancede (bune perhiz bune lahana turşusu durumları), bizim işimiz tekel bayiğili veya loto bayiliği değilki 3 gün sonra jetonu 18 altı birinede varecekler (ki bu kesin olacak) biri görecek al sana haber "internet cafelerde çocuklara sigara kumarı oynatılıyor" zaten buşımızda medya belası varken onların eline bu kozu vermek doğrumu sizce.

Unutanlara, Unutmak ve Unutturmak İsteyanlere Hatırlatılır;

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Üye Ol or Giriş Yap
www.imgebilgisayar.net
Boss
İstanbul
Oyun Yöneticisi
Doçent

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 02:44:42 pm »

Sigara makinesine kesinlikle karşıyım ben

Sigarayı bırakalı 3 ay oldu kurtuldum Allaha şükür nefesi alamaz haldeydim rahatlıyorum yavas yavas ve burdaki gençlerede bıraktırmaya çalışıyorum her tarafa sigaranın zararlarıyla ilgili kağıtlar asıyorum falan,bide bunun üstüne o makineyi koymam...Sigara içsem bile yine koymam kötü bir görüntü...İzlenim...

Ama müzik makinesi koymayı düşünüyorum bunu sizede tavsiye edebilirim....

Meclis Cafe
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 02:44:42 pm »

Reklam vermek istiyorum...
arman
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2007, 02:57:47 pm »

Nerden çıkardınız bu makinenin yasak olmadığını?
4 lira 50 kuruş olan bir sigarayı yine bu kadar bir para karşığında veriyorsa sorun yok.
örneğin kola makineleri gibi 1 ytl atarsın ve her seferinde kolanı alırsın.

Ama 4 lira 50 kuruş olan bir sigarayı 50  kuruşa alınan bir jeton karşılığında baht ve talihe bağlı veya şansa dayalı (yani bazen verip bazen vermiyorsa) olarak veriyorsa bu kumar makinesidir ve kumar oynamak ve oynatılmasına yer ve imkan sağlamak ülkemizde suçtur.Kumarla ilgili olarak TCK ve Kabahatler kanununda hükümler mevcut. Ayrıca;

1072 sayılı  RULET, TİLT, LANGIRT VE BENZERİ OYUN ALET VE MAKİNALARI HAKKINDA KANUN. da var ve bu kanunun;

Md 2- Ele geçirilen alet, makina ve bunların çalıştırılmasına yarayan tesisat ve paralar zapt ve müsadere edilir. Bu gibi oyun oynanan yerler bir daha açılmamak üzere kapatılır.(Yani ruhsat iptali)
 gibi çok ağır bir hükmü de vardır. haberiniz olsun
Meclis Cafe
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2007, 02:57:47 pm »

Boss
İstanbul
Oyun Yöneticisi
Doçent

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2007, 03:09:10 pm »

Resmen kumar makinesi oluyor sigara makinesi fikrimce....Arkadasın dediği gibi sigaranın hakkını verip alsan neyse ama şans oyunu yanı kumara giriyor..

Müzik kutusunu düşünüyorum onu araştırıyorum 20 bin müzik kapasiteli sağlam makineler var güzel bence bir gelir olabilir....Gençler zaten müzik hastası dileyen atar jeton dinler bilmiyom ii bişi gibi :d

Meclis Cafe
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2007, 03:09:10 pm »

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

seo , kolej , eşanjör , boyler , bayrak , gençlik kampı , organizasyon , optimizasyon , dijital baskı , abiye , plakalı eşanjör
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2011, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 1.266 Saniyede 32 Sorgu ile Oluşturuldu

Temmuz 31, 2014, 08:12:05 pm