Meclis Cafe
Aralık 19, 2014, 10:11:18 pm *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Türkiye'nin İnternet Kafecilere Özel En İddialı Tartışma ve Bilgi Paylaşım Platformu... Yeni, üye alımımız açılmıştır. Hayırlı olsun...

Ana Sayfa   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MESUL MÜDÜRLÜK BELGESİ  (Okunma Sayısı 27208 defa)
0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
FLYING FISH
Kardeş Yönetici
Öğretmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Şubat 19, 2007, 06:05:50 pm »

Arkadaşlar bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanların yardımını rica ediyorum.

Bugün zabıta geldi denetlemeye.Herhangi bir sorun yaratmadı birde beğenilerinden dolayı teşekkür aldık çok şükür.Ancak mesul müdürlük belgen varmı dedi.Bende yok ama belediyeden böyle bir belge istenmedi tarafımızdan dedim.Bizce sorun yok ama polis sorun yaratabilir dedi.Bende nereden nasıl ve hangi şartlarda alındığını sordum ama bizimde fazla bilgimiz yok bu konuda dedi onlarda.

Bu konuda acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...
Meclis Cafe
« : Şubat 19, 2007, 06:05:50 pm »

Reklam vermek istiyorum...
wert
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2007, 06:20:46 pm »

arkadaşım internet cafelerin mesul müdür bulundurma gibi bi zorunlulukları yok... şuan elimde değil ama bu konuil ilgili  kanun numarasını dahasonra  buradan bildiririm
FLYING FISH
Kardeş Yönetici
Öğretmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2007, 07:15:24 pm »

Cevabın için teşekkür ederim.Kanunu burdan bildirirsen sevinirim.Malum bu aralar kaşının altında gözün var demeye bayılıyorlar.Birisi gelipte baskı yapmaya kalkarsa bende yazılı olarak dosyadan gösteririm onlara.Eline sağlık.Kolay gelsin.

Saygılarımla...
ironhakan
Öğretmen
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 07:22:20 pm »

Tüzel kisilerin Mesul Mudur bulundurma zorunlulugu vardir.Gercek kisiler de Mesul Mudur bulundurabilir.Diyor kanunda yani istersek bulundurabiliriz ben oyle anliyorum bunu.ancak cok zaman bundan ceza yiyen arkadaslarimiz oldu tam ayrintiyi bilemiyorum su an ancak Mesul Mudur bulundurma zorunlulugumuz yok sanirim.
Birde yeni bir tasari da trafik Polislerinin yanlış kestikleri Ceza da maduriyete sebebiyet vermekten Sorusturma acilacagi gibi bir haber duydum Tv de.Umarim bu durum sadece Trafik Polislerinde kalmaz Tum denetlemeci kurum ve kuruluşlara getirilirde Vatandasi astigim astık caldigim duduk mantigiyla haksız kimse milyarlarca ceza kesemez duruma gelir.

Lord Of The HeLL!
Meclis Cafe
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 07:22:20 pm »

Reklam vermek istiyorum...
Boss
İstanbul
Oyun Yöneticisi
Doçent

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2007, 08:24:32 pm »

Ceza yemekmi Kahkaha Ruhsatım alındı 1 sene önce benım mesul müdürü olmadığı için Düzelttik sonra sorunları Allaha şükür

Meclis Cafe
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2007, 08:24:32 pm »

FLYING FISH
Kardeş Yönetici
Öğretmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2007, 11:11:47 pm »

Şimdi 2 farklı cevap almış oldum.Bencede mesul müdür bizler için olmaz ama yaşanmış örnekte var boss arkadaşınki gibi.Gelde çık işin içinden.Yarın öbürgün bir polis gelipte mesul müdür nerde derse ne demem lazım acaba ? Mesul müdürümüz Hawaide tatilde buyrun ben yardımcı olayım mı ? )))))))
Meclis Cafe
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2007, 11:11:47 pm »

Türkiyenin Yeni Tartışma Platformu...
EliteCafe
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2007, 12:31:45 am »

Bizim burda (Edirne/Uzunköprü) belediye geçen sene ilçe esnafına çalışanlarindan en az bir kişinin mesul müdür belgesi olması gerektiğini duyurdu bir süre sonra da kontrol yapti. İşyerinde adam çalıştırıp en az 1 kişiye mesul müdürlük belgesi almayan işyeri sahiplerine ceza kesildi. Sen yinede bi mesul müdürlük belgesi çıkarttır. Çünkü denetlemeye gelen kişi ya işletme sahibiyle yada oranın resmi çalışanıyla muhatab olmak ister ki bu normal bi yaklaşımdır. Saygılar.
ironhakan
Öğretmen
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2007, 12:33:31 am »

Arkadaslar bu konuda bir sıkınti yasamadim bugune kadar ancak 16 saatte yemege gitmeden birine emanet etmeden durabilirmiyiz işyerinde olanaksiz.
Sorun yasayan ve almak istemeyen bu belgeyi arkadas bir hukukcuya sorarsa bu kanunu sonrada emniyet mudurlugune veya Belediyeye işin gercegini gidip gerekli mercilere izah ederse bir sıkınti olmaz.Ancak öncelikler hukukcuya danisilsinki yanlis yapmayalim.

Ancak bizim herzamanki sıkıntimiz zaten bir kanunu herkes işine geldigi gibi yorumluyor belkide ben yanlisimdir fakat kanunda tüzel kisiler Mesul mudur bulundurmak zorunludur,gercek kisilerde Mesul Müdür bulundurabilir yaziyor.Yani zorundalik olsa Gercek Kisilerde bulundurmak zorunludur yazardi??
Eski forumda bu konudaki kanun vardi Yusuf Bey(onca isinin arasinda zahmet olacak) ya da Yönetici bir arkadas Eski db lerden bakabilirse buradan paylasabilir.

Lord Of The HeLL!
fenerbahceli
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2007, 03:40:42 pm »

Sorumlu müdür tayini
Madde 25- Birinci sınıf gayrisıhhî müesseselerde, işletmenin faaliyet alanında mesleki yeterliliğe sahip bir sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur.

Mes’ul müdür
Madde 35- Umuma açık istirahat ve eğlence yerinin sahibinin tüzel kişi olması durumunda, işyerini idare etmek üzere bir mes’ul müdür görevlendirilir. Gerçek kişiler de işyerine mes’ul müdür görevlendirebilir. Görevlendirilen mes’ul müdür yetkili idareye bildirilir.

Sorumlu müdür yani Mesul müdür 1. sınıf işletmelerde mecburidir.

İnternet kafe işletmecileri 3. sınıf işletmelerdir. mesul müdür şirket olamayan işletmelerde mecburi değildir.

Kanuni haklarımızı öğrenmemiz lazım.
FLYING FISH
Kardeş Yönetici
Öğretmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2007, 10:57:37 pm »

Elitcafe kardeşim,

bu mesul müdürlük belgesini nereden aldınız ve neler gerekiyor alınabilmesi için bilgi verebilirsen sevinirim.

Fenerbahçeli arkadaşıma katılıyorum kanuni haklarımızı bilelim.Belirtmiş olduğun maddenin hangi kanunda olduğuna dair kaynak ya da link verebilirsen memnun olurum sana zahmet olmazsa.

Bu arada ironhakanın kanunu herkes kafasına göre yorumluyor deyimide çok doğru.Zaten iyi niyetli gelmiyorlarki genelde,ceza yazalım, vuralım, kıralım, kapatalım, batıralım zihniyeti yaygın.Arada istisnalar var tabi denetimcilerin içinde iyi niyetli olan ama onlarda malumunuz kaideyi bozmuyor ne yazıkki.

Benim anladığım kadarıyla kötü niyetli yaklaşımlarda kullanılmak üzere bu belgeyi bulundurmakta fayda var, ki genelide böyle zaten.Diğer yandanda dişlerimizi göstermek gerektiği zamanlar içinde kanunu iyi bilip aynı zamanda da bir avukatın görüşüne başvurmakta fayda var arkadaşlar ne dersiniz ?

Saygılarımla...

Meclis Cafe
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2007, 10:57:37 pm »

Google Gruplar İnternet Kafeciler grubuna abone ol
E-posta:
Eski Mesajları Oku
dhakan
Öğretmen
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2007, 07:33:02 pm »

Arkadaşlar bu Belgeyi nerden almamız gerekiyor .
Meclis Cafe
« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2007, 07:33:02 pm »

arman
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Eylül 21, 2007, 08:01:56 am »

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik
Mes’ul müdür
Madde 35- Umuma açık istirahat ve eğlence yerinin sahibinin tüzel kişi olması durumunda, işyerini idare etmek üzere bir mes’ul müdür görevlendirilir. Gerçek kişiler de işyerine mes’ul müdür görevlendirebilir. Görevlendirilen mes’ul müdür yetkili idareye bildirilir.

öncelikle işletme gerçek şahıs adına ruhsatlı ise mesul müdür zorunluluğu yok ama istenirse görevlendirilebilinir.

yönetmelikte yetkili idareye bildirilir diyor. burdaki yetkili idare ruhsat veren makam yani belediyelerdir. yani mesul müdür için belediyeye başvurmanız gerekmektedir.
erkutolga
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : Ocak 08, 2009, 12:11:27 pm »

arkadaşlar ben bu gun elime gelen bir belgeyle 710 YTL lik bir ceza yediğimi gordum. cezanın nedeni mesul mudurunu o gun bulamamışlar ne yapmalıyım.
NaYaZ
Site Yöneticisi
Uzman

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2009, 02:30:37 pm »

Sorumlu müdür tayini
Madde 25- Birinci sınıf gayrisıhhî müesseselerde, işletmenin faaliyet alanında mesleki yeterliliğe sahip bir sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur.

Mes’ul müdür

Sorumlu müdür yani Mesul müdür 1. sınıf işletmelerde mecburidir.

Arkadaşımızın da belirttiği üzere Tüzel kişiliklerde ( Şirketlerde ) Mesul Müdür bulundurma zorunluluğu vardır. Gerçek Kişilerde bulundurabilir diyor kanun. Ama bulundurmak zorunda değilsiniz. Bu cezayı ödemek zorunda değilsiniz. İtiraz edip gerekirse dava açabilirsiniz. Hangi ilde iseniz odanız ile görüşüp size bu konuda yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Saygılarımla

İnternet kafe işletmecileri 3. sınıf işletmelerdir. mesul müdür şirket olamayan işletmelerde mecburi değildir.

Kanuni haklarımızı öğrenmemiz lazım.

erkutolga
Öğrenci
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : Şubat 27, 2009, 01:33:52 pm »

ben izmir kahveciler odasına bağlıyım ruhsatımdada 2. sınıf işletme olarak geçiyor. fakat kahveciler odası başkanı mesul mudür bulundurmam gerktiğini soyledi o nedenle 720 Tl lik cezaya uyarı yapmadım.
Meclis Cafe
« Yanıtla #14 : Şubat 27, 2009, 01:33:52 pm »

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

seo , kolej , eşanjör , boyler , yüzme kursu , organizasyon , optimizasyon , abiye , plakalı eşanjör
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2011, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 1.25 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu

Aralık 19, 2014, 10:00:39 pm